Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Μία νίκη από το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός με “δολοφονικό” Σπανούλη

Διαβάστε σχετικά για Μπάσκετ, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός,

Με μια απίστευτη ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός γύρισε το ματς και κέρδισε ξανά τον Παναθηναϊκό που… αυτοκτόνησε στο ΣΕΦ και χάνει πλέον με 2-1 στους τελικούς.

Οι «πράσινοι» είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, αλλά στα τελευταία λεπτά… έσπασαν το καλάθι με μοιραίο τον Διαμαντίδη. Ετσι, ο ΟΣΦΠ με ηγέτη τον Σπανούλη κέρδισε με 77-72 και έκανε το 2-1 και πάει στο ΟΑΚΑ για να σηκώσει και φέτος τον τίτλο, ενώ ο ΠΑΟ ψάχνει την ισοφάριση.

Ο Σπανούλης φώναξε ξανά «παρών» στο τέλος για τον Ολυμπιακό και έτσι μετά τη νίκη στο ΟΑΚΑ του έδωσε και αυτή στο ΣΕΦ, με τους Πειραιώτες να είναι πλέον ένα βήμα μακριά από την κατάκτηση και του φετινού πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

EuroLeague: Η Μακάμπι Tελ Αβίβ αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο δρόμο προς το Final Four

Παναθηναϊκός: Νίκησε με ανατροπή 3-1 τη Λαμία και προσωρινά στην κορυφή

Ολυμπιακός: Νίκησε 84-81 τη Φενέρμπαχτσε και θα βρει μπροστά του τη Μπαρτσελόνα

Ο Παναθηναϊκός νίκησε την ουραγό Άλμπα Βερολίνου 84-75 και διασφάλισε το πλεονέκτημα έδρας

Ολυμπιακός: Νίκη με 3-2 επί της Φενέρμπαχτσε και προβάδισμα πρόκρισης