Αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός από το Europa League

Διαβάστε σχετικά για Europa League, Ντίνπρο, Ολυμπιακός,

Ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League, καθώς ήρθε ισόπαλο με 2-2, με την Ουκρανική Ντίνπρο στο γήπεδο Καραϊσκάκη , ενώ στον πρώτο αγώνα είχε ηττηθεί με 2-0 στο Κίεβο.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με γκολ του Μήτρογλου , όταν εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μιλιβόγεβιτς και μπαίνοντας στην περιοχή πλάσαρε τον τερματοφύλακα της ουκρανικής ομάδας.
Όμως η Ντίνπρο έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση 1-1 στο 22΄ με κεφαλιά του Φεντέτσκι.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ με το πέναλτι του Ντομίνγκες στο 89ο λεπτό , το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Φεντέτσκι.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ο Κάλινιτς, ισοφάρισε, κάνοντας το τελικό 2-2.

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Ολυμπιακός: Πρωταθλητής Ελλάδας στο βόλεϊ – Νίκησε τον Παναθηναϊκό

Στέφανος Κασσελάκης: Αποκάλυψε τι ομάδα είναι (βίντεο)

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε