Ναυάγιο στον κάμπο ο Ολυμπιακός – Έχασε 1-0 από τη Λάρισα

Διαβάστε σχετικά για Λάρισα, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Ένας πολύ κακός Ολυμπιακός ηττήθηκε με 1-0 από τη Λάρισα με τέρμα που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη κορυφή της βαθμολογίας, και να εκμεταλλευτεί τις απώλειες των Παναθηναϊκού (0-0 στο Αγρίνιο), ΠΑΟΚ (0-0 στην Τούμπα με την Ξάνθη).

Το γεγονός είναι ότι η Λάρισα έκανε την έκπληξη της 5ης αγωνιστικής, επικρατώντας του Ολυμπιακού 1-0 με τέρμα του Γκόλια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με την μπάλα να έχει κοντράρει στον Μιλιβόγεβιτς στο σουτ του παίκτη των γηπεδούχων.

Για τους «βυσσινί» ήταν η πρώτη νίκη στη Super League, για τους «ερυθρόλευκους» η πρώτη απώλεια που τους κράτησε στους 6 βαθμούς.

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 75-77: Ο θρύλος άλωσε τη Βαρκελώνη και πήρε το πλεονέκτημα

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν