Ισλαμικό ΚράτοςΤζιχαντιστέςΚυπριακό ΖήτημαΕλληνική ΟμογένειαΚουρδιστάνΤουρκίαΙσραήλ
info@tribune.gr

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τον ΠΑΟΚ (0-1) μέσα στην Τούμπα

0
Διαβάστε σχετικά για ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Γιάννινα, Ποδόσφαιρο,

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης έπιασε τα… άπιαστα και ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΟΚ (0-1)μέσα στην παγωμένη Τούμπα.

Ο τερματοφύλακας του ηπειρωτικού συγκροτήματος ήταν συγκλονιστικός και σε πάρα πολλές περιπτώσεις έσωσε την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Τζημόπουλος στο 16 λεπτό. Η ομάδα του Ίβιτς είχε και δοκάρι με τον Αθανασιάδη τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Τσίμιροτ (67’ Μυστακίδης), Μπίσεσβαρ, Κάνιας, Πέλκας (86’ Περέιρα), Κουλούρης (61’ Αθανσιάδης), Τζάλμα Κάμπος

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ναδάλες, Λίλα [28’ Γαρουφαλιάς (76’ Μαμπουλού)], Κοζορώνης, Κούτρης, Ακόστα, Γιάκος (89’ Μπουκουβάλας).

To tribune.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις εφόσον εντοπίζονται θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.