Απτόητος ο Πανιώνιος – “Διπλό” στην Κέρκυρα (0-1) στη πρεμιέρα της Super League

Απτόητος ο Πανιώνιος – “Διπλό” στην Κέρκυρα (0-1) στη  πρεμιέρα της Super League
Διαβάστε σχετικά για Κέρκυρα, Πανιώνιος, Ποδόσφαιρο,

Με το… δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Super League ο Πανιώνιος. Χάρις στο γκολ του Ντουρμισάι στο 53΄ οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας της Κέρκυρας, η οποία δεν έδειξε πολλά πράγματα.

Το κακό πρώτο 45λεπτο στην Κέρκυρα «σημαδεύτηκε» από τα δύο χαμένα πέναλτι προς το τέλος του ημιχρόνου, ένα για κάθε ομάδα.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ντουρμισάι στο 53΄ με κεφαλιά, μετά το κόρνερ του Χατζισαφί (1-0). Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης η Κέρκυρα προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά σχετικά εύκολα οι «κυανέρυθροι» πήραν το πρώτο τους «διπλό» στο πρωτάθλημα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννακόπουλος, Βενέτης, Σοϊλέδης, Τουράμ, Ζορμπάς, Σπίνουλας (77΄ Γκόμες), Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν (61΄ Μεληκιώτης), Ντιόγκο (81΄ Ντε Βάργκας), Νούνες

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζισαφί, Γκιοατά, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούρας (82΄ Παπαγεωργίου), Μασούντ, Λάμπρου (90΄+3 Σαραμαντάς), Ντουρμισάι (87΄ Ταπόκο)

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Άρης 2-0 και πρώτη η Ένωση με παιχνίδι παραπάνω

Παναθηναϊκός: Νίκησε με ανατροπή 3-1 τη Λαμία και προσωρινά στην κορυφή