Ισλαμικό ΚράτοςΤζιχαντιστέςΚυπριακό ΖήτημαΕλληνική ΟμογένειαΚουρδιστάνΤουρκίαΙσραήλΒαλκάνια
info@tribune.gr

Super League: Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ με 1-0 επί του Παναιτωλικού

0
Διαβάστε σχετικά για ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού στην Τούμπα, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Super League.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο Πρίγιοβιτς στο 75΄. Στο πρώτο 45λεπτο η καλύτερη στιγμή για τους γηπεδούχους καταγράφεται στο 35′. Ο Λέοβατς έστειλε σέντρα μέσα από την περιοχή ο Μακ έκανε κακό πλασέ, η μπάλα κόντραρε όμως, και ο Κυριακίδης μπλόκαρε πριν αυτή περασει την γραμμή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι αυτοί μια καλή στιγμή στο 18′. Ο Κλέσιο σούταρε, αλλά ο Ρέι μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

Νωρίς στην επανάληψη ο Λουτσέσκου ανακάτεψε το σχήμα του με την προσθήκη του Πέλκα αντί του Μακ και στο 54′ ο Μάτος πλησίασε στην εστία του Κυριακίδη, αλλά το τελικό του σουτ, απομακρύνθηκε αρχικά από τον Κυριακίδη και στην συνέχεια από τους αμυντικούς του Παναιτωλικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ με τις δυο αλλαγές ανέβασε την απόδοση του και στο 75′ έφτασε στο γκολ με υπέροχη κεφαλιά του Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς, μετά από φάουλ του Τσίμιροτ. Ο Σέρβος νίκησε στον αέρα του αμυντικούς του Παναιτωλικού και τον πολύ θετικό σήμερα Κυριακίδη ανοίγοντας το σκορ με υποδειγματικό τρόπο.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Κάτσε (63′ Βιεϊρίνια), Τσίμιροτ, Μακ (52′ Πέλκας), Τζάλμα, Ελ Καντουρί και Πρίγιοβιτς (80′ Κουλούρης).

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Ρότσα, Μίχαι, Μόρας, Μαρινάκης, Πάουλο, Μπεχαράνο (73′ Μπράβο), Ρόσα, Λόπες (79′ Μάζουρεκ), Κλέσιο και Ντίας (72′ Μαρκόφσκι).

To tribune.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις εφόσον εντοπίζονται θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.