Ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Διαβάστε σχετικά για ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, νίκησε στην Τούμπα τον Απόλλωνα Σμύρνης με 3-0, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League, και συνεχίζει την προσπάθεια του για την κατάκτηση του φετινού τίτλου.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της και πήρε τα νίκη με τα γκολ των Μακ (27′), Κονέ (45’+-αυτογκόλ) και Πρίγιοβιτς (90’+).

Να σημειωθεί πως ο Απόλλωνας αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ναδάλες, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 84ο λεπτό.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ, Μαουρίσιο (87′ Σάκχοφ), Κάμπος (77′ Λημνιός), Πέλκας (82′ Ελ Καντουρί), Μακ, Πρίγιοβιτς.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Στάθης, Ζησόπουλος, Μπαρτολίνι, Κούρος (66′ Χουάρες), Κοντοές, Τσουκαλάς (74′ Μενδρινός), Κονέ, Ναδάλες, Ντεβέσα (81′ Αλίβοντιτς), Αλμπάνης.

ΑΕΚ-Άρης 2-0 και πρώτη η Ένωση με παιχνίδι παραπάνω

Παναθηναϊκός: Νίκησε με ανατροπή 3-1 τη Λαμία και προσωρινά στην κορυφή

Ο Σταύρος Σβήγκος στο ΟΠΑΠ Game Time: «Ματίας Αλμέιδα πάρε με στην ΑΕΚ»

Κλαμπ Μπριζ-ΠΑΟΚ 1-0 και όλα θα κριθούν στη ρεβάνς στην Τούμπα

Ολυμπιακός: Νίκη με 3-2 επί της Φενέρμπαχτσε και προβάδισμα πρόκρισης