Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Champions League: Ατλέτικο Μαδρίτης – Ολυμπιακός 4-0

Σε πολύ άσχημη βραδιά βρέθηκε ο Ολυμπιακός που ηττήθηκε στο καυτό «Βιθέντε Καλντερόν», της Μαδρίτης από την Ατλέτικο με 4-0, μειώνοντας έτσι αισθητά τις ελπίδες του για πρόκριση στους 16 του Champions League.

Στο 9ο λεπτό ο Ραούλ Γκαρθία άνοιξε το σκορ για την ισπανική ομάδα, μετά από μεγάλο λάθος του Ρομπέρτο ο οποίος έστρωσε τη μπάλα στον Χουανφράν μέσα στη μεγάλη περιοχή. Εκείνος έβγαλε σε καλή θέση τον συμπαίκτη του, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Στο 38′ η Ατλέτικο διπλασίασε τα τέρματα της . Σκόρερ του δεύτερου τέρματος της Ατλέτικο ο Μάντζουκιτς. Ο Ανσάλντι έκανε σέντρα μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Μποτία έκανε το λάθος και δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα και ο Μάτζουκιτς έκανε το 2-0, σκόρ που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επίσης δύσκολο για τον Ολυμπιακό, καθώς η Ατλέτικο έπαιζε φουλ επιθετικό παιχνίδι και ο Μάτζουκιτς πέτυχε χατ τρικ με δύο ακόμη τέρματα. Έκανε το 3-0 στο 62ο , μετά από μεταβίβαση του Αρντά Τουράν και το 4-0 στο 65ο με κεφαλιά.

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ολυμπιακός: Νίκησε 80-64 τη Βιλερμπάν και παρέμεινε σε τροχιά εξάδας

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»