Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Europa League: Mεγάλο διπλό επί της Φιορεντίνα (2-3) και άλμα πρόκρισης για ΠΑΟΚ

Διαβάστε σχετικά για Europa League, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο, Φιορεντίνα,

Χτύπημα του ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις και μεγάλο διπλό στην Ιταλία!

Η ομάδα του Βλάντα Ιβιτς προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο κομμάτι του α’ 45λεπτου, αλλά δεν άντεξε και ισοφαρίστηκε από την Φιορεντίνα σε 2-2, αλλά κρατούσε το καλύτερος για το… τέλος στην 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ροντρίγκες έκανε το τελικό 2-3!

Μια ιστορική νίκη, έναν θρίαμβο και να αγκαλιάσει την πρόκριση πέτυχε ο ΠΑΟΚ μέσα στο «Αρτέμιο Φράνκι», ο οποίος κοίταξε στα μάτια τη Φιορεντίνα, αρχικά προηγήθηκε 2-0, κι ενώ ισοφαρίστηκε σε 2-2, τελικά με ένα γκολ του Ροντρίγκες στις καθυστερήσεις κατάφερε να νικήσει με 3-2.

Πρώτη νίκη επί ιταλικού εδάφους

Πριν συμπληρωθεί το μισάωρο, ο «Δικέφαλος» είχε πετύχει δύο γκολ με τους Σακχόφ (5′) και Τζάλμα Κάμπος (26΄), ενώ η ιταλική ομάδα ισοφάρισε προσωρινά με τους Μπερναντέσκι (33′), Μπαμπακάρ (50′). Αυτή είναι η πρώτη νίκη που πετυχαίνει ο ΠΑΟΚ επί ιταλικού εδάφους.

Τώρα με τη Λίμπερετς θα μιλήσει η Τούμπα κλειδώνοντας μια πρόκριση που μόνο ο ΠΑΟΚ μπορούσε να πάρει.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Λίμπερετς κέρδισε 3-0 την Καραμπάγκ.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν