Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Euroleague: Ολυμπιακός – Λαμποράλ Κούτσα 76-64

Euroleague: Ολυμπιακός – Λαμποράλ Κούτσα  76-64

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 76-64 τη Λαμποράλ Κούτσα στο Στάδιο ειρήνης και Φιλίας, κάνοντας το 4 στα 4 για το Top 16 της Euroleague.

Πρωταγωνιστής του αγώνα για μια ακόμη φορά ήταν ο Βασίλης Σπανούλης που πέτυχε 27 πόντους και είχε και 6 ασίστ.
Ο αρχηγός του Ολυμπιακού ήταν πραγματικά «μια ομάδα μόνος του» στο δεύτερο ημίχρονο και «πήρε από το χέρι» τους Πειραιώτες που έχαναν ακόμη και με 11 πόντους στο ξεκίνημα του τρίτου 10λεπτου και τους οδήγησε στη μεγάλη νίκη.

Με τη νίκη τους αυτή οι ερυθρόλευκοι έκαναν ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την κατάκτηση μια εκ των δυο προνομιούχων θέσεων του ομίλου τους.

Πλέον, ο Ολυμπιακός θα μεταβεί την επόμενη εβδομάδα στην Κωνσταντινούπολη για να παίξει με την Αναντολού Εφές, η οποία ηττήθηκε από τη Νίζνι Νόβγκοροντ και, πλέον, το ματς με τους Πειραιώτες είναι «χωρίς αύριο» για τους Τούρκους που μετρούν ήδη δύο ήττες σε τέσσερα ματς.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Ο Ματίας Λεσόρ σε ρόλο οργανωτή κερκίδας στο ΟΠΑΠ Game Time

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

EuroLeague: Η Μακάμπι Tελ Αβίβ αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο δρόμο προς το Final Four

Ολυμπιακός: Νίκησε 84-81 τη Φενέρμπαχτσε και θα βρει μπροστά του τη Μπαρτσελόνα