Πεδίο μάχης η Τούμπα – Διακόπηκε ο αγώνας ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Διαβάστε σχετικά για Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Σε πεδίο μάχης μετατράπηκε η Τούμπα, με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να κάνουν επιθέσεις με φωτοβολίδες και ότι άλλο είχαν επάνω τους και να προσπαθούν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο, ένα λεπτό πριν την κανονική λήξη του αγώνα και ενώ ο Ολυμπιακός προηγείτο με 2-1.

Αφορμή των επεισοδίων στάθηκε στο 89ο λεπτό του αγώνα η αποβολή του ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ, Μακ, που διαμαρτυρήθηκε έντονα για μη καταλογισμό πέναλτι εις βάρος του Ολυμπιακού από τον διαιτητή Παππά.

Αμέσως υπήρξε αναταραχή στις τάξεις των οπαδών του ΠΑΟΚ, οι οποίοι άρχισαν να πετάνε φωτοβολίδες. Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε τη διακοπή του αγώνα, καθώς προηγουμένως είχε κάνει σχετικές προειδοποιήσεις.

Οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και τα ΜΑΤ έλαβαν εντολή να παραταχθούν μέσα στο γήπεδο.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού έφυγαν τρέχοντας για τα αποδυτήρια, ενώ ακολούθησαν η διαιτητική ομάδα και οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

Μετά από περίπου 15 λεπτά οι παίκτες των δυο ομάδων βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με τους διαιτητές.

Μετά από μια απόπειρα να ξεκινήσει το παιχνίδι υπήρξε καταιγίδα από αντικείμενα και φωτοβολίδες ενώ κάποιοι επιχείρησαν να μπουν ξανά στο γήπεδο, με τις ομάδες να είναι ακόμα μέσα.

Ο ΠΑΟΚ είναι δυο φορές υπότροπος με δυο υποθέσεις του να εκκρεμούν, λόγω της απεργίας των δικηγόρων.

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Ολυμπιακός: Πρωταθλητής Ελλάδας στο βόλεϊ – Νίκησε τον Παναθηναϊκό

Στέφανος Κασσελάκης: Αποκάλυψε τι ομάδα είναι (βίντεο)

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε