Κύπελλο: Προκρίθηκε με “τεσσάρα” ο Ολυμπιακός στα Χανιά

Διαβάστε σχετικά για Κύπελλο Ελλάδος, Ολυμπιακός, Χανιά,

Πλάκα έκανε στα Περιβόλια ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στα Χανιά και με το 4-0 «σφράγισαν» το εισιτήριο της επόμενης φάσης του Κυπέλλου.

Το δυνατό ξεκίνημα έφερε το πρώτο γκολ με δυνατό σουτ του Καμπιάσο (16’), ενώ λίγο αργότερα και πάλι από ασίστ του Φιγκέιρας ο Ιντέγε έκανε εύκολα το 2-0 (25’). Το σκορ του ημιχρόνου (3-0) διαμόρφωσε λίγο πριν το φινάλε (42’) ο Θεολόγου, στέλνοντας άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου.

Όπως τελείωσε, έτσι ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο για τους ερυθρόλευκους, που είδαν τον Πάρντο να «γράφει» με υπέροχο σουτ στο 49’ το 4-0.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Σε αγώνες για την 2η ημέρα της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: