Στις καθυστερήσεις κατάφερε ο ΠΑΟΚ να νικήσει 1-0 τον Πανιώνιο στην Τούμπα

Διαβάστε σχετικά για Πανιώνιος, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Χρειάστηκαν 94 ολόκληρα λεπτά για να καταφέρει ο ΠΑΟΚ να κάμψει την αντίσταση του εξαιρετικού Πανιωνίου στην Τούμπα.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Δημήτρης Πέλκας στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και να δίνει στην ομάδα του τη νίκη με 1-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «κυανέρυθροι» φάνηκαν να αντέχουν, αν και έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 77΄, λόγω αποβολής του Οικονόμου, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ και μείωσαν σε δύο βαθμούς τη διαφορά τους από τους Νεοσμυρνιώτες, που παραμένουν στη δεύτερη θέση. Μετά το γκολ που πέτυχε ο Πέλκας αντίκρυσε κόκκινη κάρτα για απρεπή χειρονομία.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ιβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας (80′ Πέλκας), Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε (84′ Κουλούρης), Αθανασιάδης (75′ Μυστακίδης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασούλης, Οικονόμου, Γκιοατά, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούντ (93′ Μαχμούτοβιτς), Μασούρας (75΄ Ταπόκο), Γιεσίλ (87′ Σαββίδης).

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν