Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
info@tribune.gr

Europa League: Ντνίπρο – Ολυμπιακός 2-0

Europa League: Ντνίπρο – Ολυμπιακός  2-0
Διαβάστε σχετικά για Europa League, Ντνίπρο, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 2-0 από την ουκρανική Ντνίπρο στο Κίεβο, στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «32» στο Europa League , κάνοντας δύσκολο το έργο πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης» την επόμενη Πέμπτη.

Ο Ολυμπιακός αν και έπαιξε επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ .

Το ίδιο επιθετικά ξεκίνησε ο Ολυμπιακός και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά οι Ουκρανοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 49΄, όταν το σουτ του Κάνκαβα (εκτός περιοχής) βρήκε στον στόπερ του Ολυμπιακού και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Ρομπέρτο.

Η κακοτυχία είχε όμως συνέχεια για τον Ολυμπιακό, αφού στο 54΄ και σε φαινομενική ακίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ροτάν από αριστερά υπήρξε κάκιστη αμυντική αντίδραση, η μπάλα πέρασε από Μανιάτη και Σιόβα που δεν μπόρεσαν να διώξουν και κατέληξε στα δίχτυα του αιφνιδιασμένου Ρομπέρτο για δεύτερη φορά!

Στο τέλος του αγώνα η πειραϊκή ομάδα διαμαρτυρήθηκε για το ακυρωθέν γκολ του Μήτρογλου, με τον διαιτητή να έχει καταλογίσει επιθετικό φάουλ στον σκόρερ.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 75-77: Ο θρύλος άλωσε τη Βαρκελώνη και πήρε το πλεονέκτημα

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν