Σούπερ Λίγκα: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 4-3

Διαβάστε σχετικά για Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 4-3 τον ΠΑΟΚ στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο ντέρμπι της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 27΄ με κεφαλιά του Μπεργκ μετά τη σέντρα του Ζέκα.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά στο 42΄ κατάφερε να ισοφαρίσει μεν μονοκόματο σουτ του Αθανασιάδη μετά από ασίστ του Σκόνδρα (1-1).

Στο 60΄ μετά από την εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Σκόνδρα και το αριστερό σουτ που επιχείρησε ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα (1-2).

Τρία λεπτά κράτησαν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων, καθώς μετά από ασίστ του Μπεργκ στο 63΄, ο Καρέλης μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Ιτάνζ για να «γράψει» το 2-2.

Στο 70΄ ο παναθηναϊκός πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Μπεργκ, ο οποίος με άψογο σουτ έκανε το 3-2.

Στο 87΄ ο Μπεργκ μετά από φάουλ του Ζέκα με το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 4-2, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νομπόα για τον ΠΑΟΚ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 4-3.

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 89-76 τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι και βρέθηκε στην τρίτη θέση

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»