Προβάδισμα πρόκρισης για Παναθηναϊκό, νίκησε 2-1 την Μπριζ

Μικρό προβάδισμα πρόκρισης πήρε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε στη Λεωφόρο της βελγικής Κλαμπ Μπριζ με 2-1 στον πρώτο αγώνα για την προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι πράσινοι έχασα πέναλτι ενώ έπαιζαν για αρκετή ώρα με δέκα παίκτες.

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν να χάνουν στο 10′ με γκολ του Μπόμπο, ο Μπεργκ έχασε πέναλτι στο 34′, αλλά λίγα λεπτά μετά (37′) ισοφάρισε ο Σουηδός και… διόρθωσε το λάθος του. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε, με πέναλτι, ο Νίκος Καρέλης

Κορυφαίοι για τους πράσινους που πάνε στη ρεβάνς του Βελγίου με το ελάχιστο δυνατό προβάδισμα, ο Νίνης ο οποίος «θυσιάστηκε» στο ημίχρονο, ο Λαγός που τον αντικατέστησε κι έδεσε το κέντρο, αλλά και ο ακούραστος Ζέκα (μόνο συμπαίκτη ή οπαδό δεν μάρκαρε…), με τον ώριμο Πράνιτς. Καθοριστικός σε δύο τετ α τετ ο Κοτσόλης που φέρει, όπως και άλλοι, ευθύνη στο γκολ.

Ο Ματίας Λεσόρ σε ρόλο οργανωτή κερκίδας στο ΟΠΑΠ Game Time

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ