Europa League: Έχασε την ευκαιρία ο ΠΑΟΚ 1-1 με την Ντόρτμουντ

Europa League: Έχασε την ευκαιρία ο  ΠΑΟΚ 1-1 με την Ντόρτμουντ
Διαβάστε σχετικά για Europa League, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ισόπαλος 1-1 με τη Ντόρτμουντ αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ στην κατάμεστη Τούμπα, για τη 2η αγωνιστική του Europa League.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 34 με απίστευτο γκολ από τον Μακ. Από την πάσα του Τζιόλη ο Σλοβάκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Γερμανών κι από πλάγια κεραυνοβόλησε τον Βαϊντενφέλερ.

Μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Μακ, η Ντόρτμουντ ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο, έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, αλλά στα τελευταία 10 λεπτά οι Θεσσαλονικείς ανέβασαν την απόδοσή τους και ισορρόπησαν πλήρως το ματς.

Η Ντόρτμουντ συνέχισε την επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από ένα μεγάλο λάθος του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Όλσεν, η γερμανική ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1, με σκόρερ ο Κάστρο στο 72.

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν