Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Ο ΠΑΟΚ υπέταξε εύκολα τον Παναθηναϊκό με 3-1 στην Τούμπα

Διαβάστε σχετικά για Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ο ΠΑΟΚ υπέταξε εύκολα τον Παναθηναϊκό με 3-1, στην Τούμπα στον τελευταίο αγώνα της 8ης ημέρας και πλησίασε τον αντίπαλό του στους τέσσερις βαθμούς, επιτρέποντας ταυτόχρονα στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό να φτάσει τη διαφορά στο +6 από τους δεύτερους “πράσινους”.

Ο “Δικέφαλος” τιμώρησε την αδυναμία του αντιπάλου του στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, διάστημα στο οποίο η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου δεν δημιούργησε καμιά απολύτως ευκαιρία για γκολ.

Σκοράροντας όλα τα γκολ του σε εκείνο το διάστημα, ο ΠΑΟΚ δημιούργησε ένα σκορ ασφαλείας, το οποίο απλά διαχειρίστηκε στην επανάληψη, όταν η κούραση ήταν εμφανής στους παίκτες του Ιγκόρ Τούντορ, που την Πέμπτη είχαν παίξει ένα δύσκολο παιχνίδι στο Γιουρόπα Λιγκ με την Κράσνονταρ.

Ο Βούλγαρος Μπερμπάτοφ άνοιξε το σκορ στο 27’ για τον ΠΑΟΚ με κτύπημα πέναλτι, ο Ροντρίγκες διεύρυνε το προβάδισμα των γηπεδούχων στο 31’ (μετά από κακή αντίδραση του Ταυλαρίδη) και ο Βίτορ «τιμώρησε» στο 42’ την κακή έξοδο του Στιλ.

Το μόνο που κατάφεραν οι πράσινοι ήταν να μειώσουν με πέναλτι του Καρέλη (74’).

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 1-1 με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (95-79) και πάει Βελιγράδι ελπίζοντας

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

«Βόμβα» Αταμάν μετά την ήττα από την Μακάμπι: Αν δεν πάμε Final Four, φεύγω από τον Παναθηναϊκό