Νέο στραπάτσο του ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή – Έξαλλος ο Τούντορ

Διαβάστε σχετικά για Κομοτηνή, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Νέο στραπάτσο για τον ΠΑΟΚ, που έχασε με 2-1 στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό. Παρά το γεγονός ότι η ομάδα της Κομοτηνής έπαιζε χωρίς ουσιαστικό κίνητρο αφού είναι καταδικασμένος σε υποβιβασμό, κατάφερε να κάμψει τον ΠΑΟΚ που δείχνει μεγάλες αδυναμίες.

Για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν η έβδομη ήττα στη φετινή Σούπερ Λίγκα και πέμπτη εκτός έδρας.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε, είχε αρκετές τελικές και άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με κεφαλιά του Χατζηισαΐα.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Θεσσαλονικείς στο 50ό λεπτό, όταν ο Τσιάρας έβγαλε την κάθετη πάσα στον Ίγκορ, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Βελλίδη για το 1-1, ενώ ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να ξαναμπεί οδηγός στο ματς στο 67΄, όταν το πλασέ του Αθανασιάδη σταμάτησε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Τελικά στο 88ο λεπτό και αφού προηγουμένως οι φιλοξενούμενοι έχασαν την μπάλα έξω από την περιοχή τους, ο Παπαγεωργίου με διαγώνιο σουτ ξετίναξε τα δίχτυα του Βελλίδη δίνοντας τρίποντο γοήτρου στον Πανθρακικό και συντηρώντας τις μαθηματικές ελπίδες της ομάδας του για παραμονή στην κατηγορία.

Έξω φρενών ήταν ο Ιγκόρ Τούντορ στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα του ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή.

Ο Κροάτης τεχνικός τόνισε πως δεν μπορεί να εξηγήσει το γιατί η ομάδα του είχε τόσο κακή εικόνα στο γήπεδο ενώ τόνισε πως εκτός απ’τον ίδιο μερίδιο ευθύνης έχει και ο σύλλογος και οι παίκτες.

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν