Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ και τον “γκρέμισε” στην βαθμολογία

Διαβάστε σχετικά για Πανιώνιος, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές ο Πανιώνιος και επιβλήθηκε στη Νέα Σμύρνη του ΠΑΟΚ με 1-0 για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε και στη Νέα Σμύρνη την κακή περίοδο που διανύει και γνώρισε τη δεύτερη ήττα στην εφετινή διοργάνωση, μένοντας στους 11 βαθμούς, με το στόχο του πρωταθλήματος να απομακρύνεται ακόμη περισσότερο.

Αντίθετα, οι «κυανέρυθροι» έφτασαν τον ΠΑΣ Γιάννινα στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση το πέτυχε ο Ανσαριφάρντ στο 14ο λεπτό.

Ο «Δικέφαλος» έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 25΄ αλλά στάθηκε άτυχος, όταν κεφαλιά του Περέιρα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη, όπως και στο 68΄ το οριζόντιο δοκάρι του Πανιωνίου σταμάτησε το σουτ του Κουλούρη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής (86΄ Καθάριος), Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (68΄ Αντωνιάδης), Μασούντ, Μπεν, Ανσαριφάρντ (81΄ Ενγκόγκ).

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς (69΄ Λέοβατς), Τζαβέλλας, Κρέσπο, Κάνιας, Χαρίσης (46΄ Ροντρίγκες), Σάχοφ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης (81΄ Αθανασιάδης).

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Άρης 2-0 και πρώτη η Ένωση με παιχνίδι παραπάνω