Στραβοπάτησε ο Ολυμπιακός στο “Γ. Καραϊσκάκης” 0-0 με την Κέρκυρα

Διαβάστε σχετικά για Κέρκυρα, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Μετά από περίπου 2,5 χρόνια ο Ολυμπιακός δεν πέτυχε γκολ στο “Γ. Καραϊσκάκης” και έφερε λευκή ισοπαλία με την Κέρκυρα, για τη 12η αγωνιστική της Super League.

Η αγωνιστική απραξία λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος φάνηκε μία ακόμη φορά στην απόδοση των παικτών του Πάουλο Μπέντο που συμβιβάστηκαν με την πρώτη ισοπαλία τους και πλέον μετρούν 22 βαθμούς, 5 περισσότερους από τον δεύτερο ΠΑΣ Γιάννινα. Η Κέρκυρα (11β.) σταμάτησε το σερί των 39 εντός έδρας αγώνων του Ολυμπιακού που είχε σκοράρει, από τις 2 Μαρτίου 2014. Αυτή είναι η δεύτερη φορά κατά τη φετινή σεζόν που δεν πετυχαίνει γκολ, ενώ η πρώτη ήταν κόντρα στην ΑΕΛ, στη Λάρισα.

Ο Ολυμπιακός είχε μέτρια εμφάνιση στο πρώτο ο ημίχρονο μέρος, ενώ η Κέρκυρα στην κυριολεξία είχε δημιουργήσει μια “γραμμή Μαζινό” στην άμυνα της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και έμεινε στο 0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Βιάνα, Ρέτσος (57΄ Μάρτινς), Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης (57΄ Πάρντο), Φορτούνης, Ελιουνούσι (72΄ Ιντέγε), Σεμπά, Καρντόσο

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Γεωργίου (66΄ Γκόμες), Σπίνουλας, Ντουάλα (78΄ Ντιμιτρόφσκι), Σιόντης, Ιωάννου, Επστάιν (89΄ Κοντός), Ζαραδούκας, Ροζέριο, Νίκιτς

Μαγικός Ολυμπιακός 4-2 την Άστον Βίλα και με το ένα πόδι στον τελικό του Conference League

Ο Ολυμπιακός διέλυσε τη Μπαρτσελόνα (92-58) και πάει Βερκελώνη για την πρόκριση στο FinalFour

Euroleague: Σωστά έπραξαν οι διαιτητές στον αγώνα Μακάμπι-Παναθηναϊκός – Τι λέει για το Ολυμπιακος-Μπαρτσελόνα

Ολυμπιακός έχασε από την Μπαρτσελόνα 82-80 – Διαιτητικό σφύριγμα σε νεκρό χρόνο

Ο Άρης υπέταξε τον Παναθηναϊκό (1-0) στη «Λεωφόρο» και σκότωσε τις ελπίδες του για πρωτάθλημα