“Γκέλαρε” η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, 1- 1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάστε σχετικά για ΑΕΚ, ΠΑΣ Γιάννινα, Ποδόσφαιρο,

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική της Super League.

Έχασε πέναλτι ο Μάνταλος

Η Ένωση που αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 10’ λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Αραβίδη, έχασε πέναλτι στο 32’ με τον Μάνταλο και σκόραρε με γκολ του Πέκχαρτ στο 67’. Για την ομάδα των Ιωαννίνων ισοφάρισε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαμπουλού από θέση οφσάιντ.

ΑΕΚ (Ζοσέ Μοράις): Μπάρκας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος (76′ Γαλανόπουλος), Αραβίδης, Πατίτο (77′ Χριστοδουλόπουλος), Πέκχαρτ (87′ Βάργκας).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Κοζορώνης (72′ Κόντε), Γαρουφαλιάς (86′ Γιάκος), Ακόστα (76′ Ναδάλες), Κούτρης, Ζάιρο, Μαμπουλού.

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»

Αδιανόητο ξύλο στον αγώνα Τραμπζονσπόρ-Φενέρμπαχτσε μεταξύ ποδοσφαιριστών και οπαδών στο γήπεδο (βίντεο)