Νίκη-θρίλερ για Ολυμπιακό, 2-1 στις καθυστερήσεις τον Αστέρα Τρίπολης

Νικηφόρα ξεκίνησε το 2017 ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα. Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 2-1 του Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής, σε έναν αγώνα θρίλερ.

Οι ερυθρόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ (0-1) στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που του Μάσα στο 27ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός δεν είχε περιθώριο κι έτσι μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη. Ο Φορτούνης ισοφάρισε το σκορ (1-1) στο 54΄μ΄έναν άπιαστο «κεραυνό» από τα 25 μέτρα. το γκολκαι τον Μάριν να σημειώνει το «χρυσό» γκολ στις καθυστερήσεις.

Το νικητήριο γκολ ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μάριν, που ήταν το πρώτο του στον Ολυμπιακό και πολύ σημαντικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο (64΄ Ανδρούτσος), Μάρτινς, Μανθάτης (79΄ Μάριν), Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο (71΄ Ιντέγε).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκόρ, Δημούτσος (79΄ Ιωαννίδης), Τσουκαλάς, Μάσα (60΄ Φαρίνια), Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς (67΄ Χαμντανί).

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Ολυμπιακός: Πρωταθλητής Ελλάδας στο βόλεϊ – Νίκησε τον Παναθηναϊκό

Στέφανος Κασσελάκης: Αποκάλυψε τι ομάδα είναι (βίντεο)

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε