Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Κατήφορος για Παναθηναϊκό 1-1 με τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ

Διαβάστε σχετικά για Λάρισα, Παναθηναϊκός, Ποδόσφαιρο,

Σημάδια αποσύνθεσης εμφανίζει ο Παναθηναϊκός με νέα κακή εμφάνιση με την Λάρισα (1-1) στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Οι «πράσινοι», που από το 3ο λεπτό προηγήθηκαν και έπαιζαν με παίκτη περισσότερο από εκείνο το σημείο λόγω αποβολής του Γκοϊγκοβιτς, δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα, προσέφεραν ένα «δώρο» στους φιλοξενούμενους που εκμεταλλεύτηκε ο Ντέλετιτς και χάρισε μία σπουδαία ισοπαλία στους «βυσσινί».

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους, που μόλις στο 1ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μακέντα από τον Γκοϊκοβκιτς.

Ο διαιτητής απέβαλλε τον αμυντικό της Λάρισας και ο Ιταλός στο 3ο λεπτό σημάδεψε σωστά και «έγραψε» το 1-0.

Η ΑΕΛ, που πάλεψε με νύχια και δόντια με παίκτη λιγότερο από το πρώτο λεπτό, κατάφερε με τον πιο ποιοτικό παίκτη της, τον Ντέλετιτς, να κάνει τη ζημιά στο 54΄.

Ο μέσος της θεσσαλικής ομάδας είδε τον Μαυρομμάτη να μην απομακρύνει, του πήρε τη μπάλα σα σε προπόνηση και με ξερό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε.

Ακόμη και τότε θα περίμενε κανείς την αντίδραση των «πρασίνων».

Ο κόσμος, όμως, που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ εξακολουθούσε να βλέπει μια ομάδα χωρίς ενέργεια, δύναμη και πάθος στο παιχνίδι της.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 1-1 με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (95-79) και πάει Βελιγράδι ελπίζοντας

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

«Βόμβα» Αταμάν μετά την ήττα από την Μακάμπι: Αν δεν πάμε Final Four, φεύγω από τον Παναθηναϊκό