Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
info@tribune.gr

Ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 5-1 τον ΟΦΗ

Διαβάστε σχετικά για Ολυμπιακός, ΟΦΗ, Ποδόσφαιρο,

Ο Ολυμπιακός ξέσπασε στον ΟΦΗ για τον αποκλεισμό από την Ντιναμό Κιέβου στο Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 5-1 και πήραν ένα εύκολο τρίποντο, μειώνοντας στο -7 τη διαφορά από τον πρωτοπόρο, ΠΑΟΚ.

Από το πρώτο ημίχρονο έγινε η δουλειά για την ομάδα του Μαρτίνς.

Ο Μασούρας άνοιξε το σκορ στο 15’ ύστερα από ασίστ του Ποντένσε.

Παρά τις ατυχίες με τις αλλαγές των Τοροσίδη και Καμαρά, οι ερυθρόλευκοι ξαναπάτησαν το γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο και βρήκαν ακόμη δύο τέρματα με τους Χασάν (36’ ασίστ Φορτούνη) και Φορτούνη (40’ δεύτερη ασίστ Ποντένσε).

Εξίσου κεφάτος ήταν και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, όπου βρήκε ακόμη δύο γκολ με τον Χασάν που έκανε χατ-τρίκ.

Το πρώτο ήταν στο 46’ και το δεύτερο στο 60’, ενώ στο 57’ μεσολάβησε το εξαιρετικό τέρμα των Κρητικών με το σουτ του Ναμπί.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Ζοσέ Σα, Τοροσίδη (20’ Τσιμίκας), Μεριά, Μιράντα, Κούτρη, Γκιγέρμε, Καμαρά (21’ Μπουχαλάκης), Φορτούνης, Ποντένσε (73’ Γκερέρο), Μασούρας, Χασάν

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Στρέζος, Κοροβέσης, Μιχόγεβιτς, Παπάζογλου (65’ Ποτουρίδης), Μπράουν, Μεγιάδο, Σακόρ, Βαζ (77′ Οικονόμου), Ναμπί, Σόουζα, Νέιρα (53’ Πέρσον)

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ολυμπιακός: Νίκησε 80-64 τη Βιλερμπάν και παρέμεινε σε τροχιά εξάδας

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»