Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Η Εθνική Ελλάδας έχασε 2-1 από την Τουρκία στην Αττάλεια

Διαβάστε σχετικά για Εθνική Ελλάδος, Ποδόσφαιρο, Τουρκία,

Άχρωμη και υποτονική, η Εθνική Ελλάδας ηττήθηκε 1-2 στην Αττάλεια από την Τουρκία σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας, ενόψει των αγώνων που έπονται για την προκριματική φάση του Euro 2020 και οι οποίοι για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα αφορούν τις αναμετρήσεις με Ιταλία (8/6) και Αρμενία (11/6), στο ΟΑΚΑ.

Η απουσία των πυλώνων της άμυνας, Μανωλά και Παπασταθόπουλου, όπως επίσης και των Ζέκα, Δώνη αποδείχθηκε σημαντική, ακόμη κι έτσι όμως η συνολική εικόνα προβλημάτισε.

Το πειραματικό σχήμα που παράταξε ο Άγγελος Αναστασιάδης, σε μια βραδιά όπου ντεμπούτο στη «γαλανόλευκη» ομάδα πραγματοποίησαν οι Πασχαλάκης, Ντουρμισάι και Κώτσιρας, έκανε εμφανείς τις αδυναμίες του από τα πρώτα λεπτά.

Πέρα από την έλλειψη ομοιογένειας και αγωνιστικού προσανατολισμού, οι διεθνείς αγωνίστηκαν χωρίς ενέργεια και πάθος κι έτσι μόλις στο 17ο λεπτό βρέθηκαν να κυνηγούν την ανατροπή δύο τερμάτων!

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ

Μητσοτάκης: Στις 13 Μαΐου η συνάντηση με τον Ερντογάν στην Άγκυρα