Με πέναλτι στο 101′ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 2-2 τον Παναθηναϊκό

Διαβάστε σχετικά για Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Με πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ γλίτωσε την ήττα από τον Παναθηναϊκό, που προηγήθηκε δύο φορές, με Ζαχίντ-Μακέντα, ενώ ο Μάτος είχε δοκάρι ενδιάμεσα.

Παιχνίδι με μεγάλες συγκινήσεις στην κατάμεστη Τούμπα όπου ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός αγωνίστηκαν για τη νίκη, την οποία όμως δεν γεύτηκε κανείς, αφού το τελικό 2-2 στο ντέρμπι με τις έντονες στιγμές, κράτησε σε υψηλό επίπεδο την αδρεναλίνη των φιλάθλων όπως φυσικά και των ποδοσφαιριστών.

ΠΑΟΚ (4-4-1-1): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Λημνιός (46’ Βιεϊρίνια), Μίσιτς, Αουγκούστο (64’ Άκπομ), Στοχ (46’ Ελ Καντουρί), Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι.

Παναθηναϊκός (4-2-3-1): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Μπουζούκης (81’ Αποστολάκης), Ζαχίντ (70’ Περέα), Χατζηγιοβάνης (68’ Κολοβέτσιος), Μακέντα.

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ

EuroLeague: Η Μακάμπι Tελ Αβίβ αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο δρόμο προς το Final Four

ΑΕΚ-Άρης 2-0 και πρώτη η Ένωση με παιχνίδι παραπάνω