Πρωταθλητής και «μαθηματικά» ο Ολυμπιακός: 3-1 τον Παναθηναϊκό

Απέναντι στον «αιώνιο» αντίπαλο, Παναθηναϊκό, πανηγύρισε την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος και μαθηματικά ο Ολυμπιακός για 46η φορά στην ιστορία του.

Ο Χασάν ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης της ομάδας του Πειραιά, με 3-1, στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Aν και οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Φεντερίκο Μακέντα στο 31ο λεπτό, ο Χασάν έστειλε δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα στο 45 +3′ και στο 72ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις «χτύπησε» ο Μπρούμα για το τελικό 3-1.

Με δέκα αγωνίστηκαν οι «πράσινοι» από το 66’ λόγω αποβολής του Πούγγουρα με δεύτερη κίτρινη.

Μοιραίος για τους ηττημένους ο Διούδης, ο οποίος φέρει ευθύνη και στα δύο γκολ, ενώ είχε γενικότερα παρουσία πολύ πιο κάτω από τα δικά του στάνταρ.

Ακυρώθηκαν δύο γκολ των Πειραιωτών. Το πρώτο στο 0-0 λόγω οφσάιντ του Φορτούνη πριν το τέρμα του Ελ Αραμπί, το άλλο στο 1-1 για φάουλ του Χασάν πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα και πάλι ο Μαροκινός.

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Ολυμπιακός: Πρωταθλητής Ελλάδας στο βόλεϊ – Νίκησε τον Παναθηναϊκό

Στέφανος Κασσελάκης: Αποκάλυψε τι ομάδα είναι (βίντεο)

Κώστας Σλούκας στο PS Blog: «Συγκινητικό να τραγουδάνε οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού το όνομά μου» (βίντεο)