Euroleague: Δεν άντεξε ο Παναθηναϊκός και έχασε στην παράταση 94-91 από τη Βαλένθια

Διαβάστε σχετικά για Euroleague, Βαλένθια, Μπάσκετ, Παναθηναϊκός,

Ένα χαμένο ριμπάουντ στα 46΄΄ για τη λήξη της παράτασης (84-84κ.α.) και δύο σερί άστοχα τρίποντα σχεδόν στην εκπνοή, έδωσαν τέλος στο σερί του Παναθηναϊκού, ο οποίος μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες «έπεσε» στη Βαλένθια.

Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 94-91 από τις «νυχτερίδες», για την 13η αγωνιστική της Euroleague, βλέποντας το ρεκόρ τους να υποχωρεί σε 6-7. Στον αντίποδα, η Βαλένθια ανέβηκε στο 6-7.

Ο Παναθηναϊκός έκανε εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο, φάνηκε να χάνει τον έλεγχο του ματς στην τρίτη περίοδο, όμως με αντεπίθεση διαρκείας έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, όπου λύγισε εξαιτίας ενός χαμένου αμυντικού ριμπάουντ και δύο άστοχων σουτ από Γουόλτερς και Γουίλιαμς.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 44-41, 70-63, 84-84 κ.α., 94-91 παρ.

Ολυμπιακός: Νίκησε 80-64 τη Βιλερμπάν και παρέμεινε σε τροχιά εξάδας

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 89-76 τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι και βρέθηκε στην τρίτη θέση

Ολυμπιακός: Δεν τα κατάφερε στην Πόλη – Έχασε 85-72 από την Ανατολού Εφές

Μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού 3-1 τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης»

Euroleague: Νίκη του Παναθηναϊκού επί της Βιλερμπάν (85-67) και επιστροφή στην τρίτη θέση