Europa League: Αστέρας Τρίπολης – Τόττεναμ 1-2

Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε στο γήπεδο του από την Τότεναμ, με 2-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο του Europa League.

Παρά την ήττα του ο Αστέρας, που έχει 4 βαθμούς, διατηρεί ελπίδες πρόκρισης στον επόμενο γύρο, καθώς θα υποδεχθεί στο «Θ. Κολοκοτρώνης» την Μπεσίκτας που μαζί με την Τότεναμ έχουν από οκτώ βαθμούς, ενώ θα παίξει στη Σερβία με την «αδιάφορη» Παρτιζάν, την ώρα που οι Άγγλοι και οι Τούρκοι θα αναμετρηθούν μεταξύ τους.

Η Τόττεναμ προηγήθηκε με 1-0 με γκολ από πέναλτι στο 36΄ και έξι λεπτό αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της στο 42΄με γκολ του Κέιν. Ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με πέναλτι του Μπαράλες στο 89ο λεπτό.

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Άρης 2-0 και πρώτη η Ένωση με παιχνίδι παραπάνω