Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Europa League: Αστέρας Τρίπολης – Μπεσίκτας 2-2

Ο Αστέρας Τρίπολης παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Μπεσίκτας στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και έμεινε εκτός συνέχειας του Europa League.

Η Μπεσίκτας άνοιξε το σκορ, στο 15΄ με ωραίο σουτ του Μπα, με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με 1-0 υπέρ της Τουρκικής ομάδας.

Η Μπεσίκτας ευτύχησε να πετύχει και δεύτερο γκολ με πέναλτι αυτή τη φορά στο 60΄, το οποίο κέρδισε ο Σαχάν και εκτέλεσε εύστοχα ο Τορέ, κάνοντας το 0-2.

Στο 72ο λεπτό , ο Αστέρας Τρίπολης με τον Μπαράλες μείωσε σε 1-2.

Η ισοφάριση για την αρκαδική ομάδα ήρθε με τον Πάρα στο 83΄, όταν στο σουτ του Μπακασέτα η μπάλα κόνταρε στον Αργεντινό και κατέληξε στα δίχτυα του Γκιουνέν.

Οι Αρκάδες άσκησαν πίεση στα τελευταία λεπτά αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην πολυπόθητη νίκη.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»

Αδιανόητο ξύλο στον αγώνα Τραμπζονσπόρ-Φενέρμπαχτσε μεταξύ ποδοσφαιριστών και οπαδών στο γήπεδο (βίντεο)