Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη

Διαβάστε σχετικά για Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Νικητής έφυγε από το Καραϊσκάκη ο ΠΑΟΚ επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 του Ολυμπιακού και εδραιώνοντας μια βαθμολογική διαφορά 5 βαθμών.

Ο Αθανασιάδης άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ με κοντινή προβολή, με τον Φουστέρ να ισοφαρίζει με ασύλληπτο σουτ, λίγα λεπτά αργότερα και το ημίχρονο να λήγει με 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε πιο επιθετικά, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα ο Αθανασιάδης «τιμώρησε» την αδράνεια στην άμυνα των Πειραιωτών και με κοντινή προβολή έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ 1-2, σκορ που ήταν και το τελικό του αγώνα.

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ολυμπιακός: Νίκησε 80-64 τη Βιλερμπάν και παρέμεινε σε τροχιά εξάδας

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»