Ο Παναθηναϊκός “σκούπισε” 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα που έπαιζε με 9 παίχτες

Ο Παναθηναϊκός “σκούπισε”  4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα που έπαιζε με 9 παίχτες
Διαβάστε σχετικά για Παναθηναϊκός, ΠΑΣ Γιάννινα, Ποδόσφαιρο,

Ο Παναθηναϊκός,νίκησε με 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Απόστολος Νικολαΐδης» κι έκανε το 2 στα 2 στο ξεκίνημα της Super League.

Ο Μάρκους Μπεργκ στο 38΄και στο 75΄, ο Λουντ στο 54΄ και ο Λέτο στο 88΄ ήταν οι σκόρερ του «τριφυλλιού».

Με 9 παίκτες τελείωσε το ματς ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς στο 22΄ αποβλήθηκε ο Πασχαλάκης, ενώ στο 68΄ τραυματίστηκε (τράβηγμα) και αποχώρησε ο Ακόστα χωρίς να αντικατασταθεί καθώς η ομάδα είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές.

Η προβληματική εμφάνιση των «πρασίνων» στην αρχή της αναμέτρησης εξελίχθηκε σε μία άνετη επικράτηση, όχι γιατί η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι έπαιξε φοβερό ποδόσφαιρο, αλλά διότι βοηθήθηκε πάρα πολύ από την αποβολή του τερματοφύλακα Πασχαλάκη στο 22΄.

Με 10 παίκτες οι Γιαννιώτες δέχτηκαν το πρώτο γκολ πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο με το…καλημέρα στην επανάληψη, οπότε ήταν αδύνατο γι΄ αυτούς να αντιδράσουν στη συνέχεια, γνωρίζοντας την πρώτη εφετινή τους ήττα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Α.Στραματσόνι): Στιλ, Μπεργκ (78΄ Ρινάλντι), Ζέκα, Λουντ (57΄ Εμποκού), Σάμπα, Χουλτ, Λεντέσμα, Λέτο, Μολέδο, Ιβανόφ (34΄ Βιγιαφάνες), Κουλιμπαλί

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ.Πετράκης): Πασχαλάκης, Μπέριος, Γιάκος (46΄ Γαρουφαλιάς), Κούτρης (62΄ Ζάιρο), Κόντε, Ακόστα, Ναδάλ

Μαγικός Ολυμπιακός 4-2 την Άστον Βίλα και με το ένα πόδι στον τελικό του Conference League

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τη Μακάμπι 95-88 και πάει για την πρόκριση στο ΟΑΚΑ

Euroleague: Σωστά έπραξαν οι διαιτητές στον αγώνα Μακάμπι-Παναθηναϊκός – Τι λέει για το Ολυμπιακος-Μπαρτσελόνα

Με την πλάτη στον τοίχο ο Παναθηναϊκός – Έχασε 85-83 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ

Ο Άρης υπέταξε τον Παναθηναϊκό (1-0) στη «Λεωφόρο» και σκότωσε τις ελπίδες του για πρωτάθλημα