“Πέρασε” και από το Περιστέρι ο Πανιώνιος 2-0 τον Ατρόμητο – 2ος στη βαθμολογία

Σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Ατρομήτου μέσα στο Περιστέρι σημείωσε ο Πανιώνιος, για την -εξ αναβολής- 11η αγωνιστική της Super League, και διατηρείται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Μπεν στο 24΄ και ο Σαββίδης στο 59΄ πέτυχαν τα γκολ των «κυανέρυθρων», ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 49΄ με πέναλτι του Ούμπιντες.

Το ματς διακόπηκε για περίπου 20 λεπτά, στο 32 του πρώτου ημιχρόνου λόγω πτώσης της τάσης στο γήπεδο του Περιστερίου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπάγκα (71΄ Κεϊτά), Κοντοές (46΄ Λημνιός), Κυριακίδης, Βασιλείου (46΄ Ούμπιντες), Κατράνης, Πλατέλλας, Τόνσο, Λε Ταλέκ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Ρισβάνης, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Φούντας (58΄ Σαββίδης), Μπεν (90΄ Γκιοατά), Μασούντ, Ενγκόγκ (45+6΄ Μασούρας)

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν