Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 3-2 τον ΠΑΟΚ και του έβαλε φρένο για τον τίτλο

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 3-2 τον ΠΑΟΚ  και του έβαλε φρένο για τον τίτλο
Διαβάστε σχετικά για Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ο Αστέρας Τρίπολης σταμάτησε τον ΠΑΟΚ, στην πορεία του προς την κατάκτηση του τίτλου, καθώς, μετά από εκπληκτικό παιχνίδι νίκησε με 3-2, παίρνοντας τη σπουδαία νίκη, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κυριακόπουλο (18′), ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Κάμπος, για να πάρουν ξανά την πρωτοπορία οι γηπεδούχοι στο 53′ με τον Τόνσο. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Πρίγιοβιτς, αλλά στην αμέσως επόμενη φάση, ο Ιγκλέσιας χάρισε την (απίστευτη) νίκη στην ομάδα του!

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος (46′ Κώτσιρας), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Κυριακόπουλος (67′ Ντουντού), Τσιλιανίδης, Μανιάς (84′ Καλτσάς).

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Μαουρίσιο, Σάκχοφ (69′ Ασεβέδο), Πέλκας, Μακ (57′ Μπίσεσβαρ), Κάμπος (83′ Κουλούρης), Πρίγιοβιτς.

«Άναψαν τα αίματα» στην Τρίπολη

Το επεισοδιακό φινάλε του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΟΚ, ειχε και συνέχεια. Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, άναψαν τα αίματα με αποτέλεσμα η κατάσταση να ξεφύγει για λίγο. Ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ Κώστας Κωνσταντινίδης είχε έντονο διαπληκτισμόμε τον Καλτσά και στη σύρραξη μπήκαν αρκετοί άνθρωποι του «δικεφάλου», αλλά και των γηπεδούχων, μεταξύ των οποίων και ο Λουτσέσκο. Με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων, όμως, το περιστατικό δεν πήρε μεγαλύτερη έκταση.

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Έγραψαν Ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού – Στον τελικό του Youth League

Έγραψε Ιστορία ο Ολυμπιακός: Στους «4» του Conference League – Νίκησε στα πέναλτι τη Φενέρμπαχτσε

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο του ΠΑΟΚ – Έχασε από τη Μπριζ 2-0 στην Τούμπα

«Μπάχαλο» η Κλαμπ Μπριζ: «Ανταρσία» Όλσεν – Έφυγε από την Ελλάδα λίγο πριν τη ρεβάνς με ΠΑΟΚ