Εισβολή οπαδών του Ηρακλή στο Καυταντζόγλειο και άγριο ξύλο με τα ΜΑΤ (φωτο)

Εισβολή οπαδών του Ηρακλή στο Καυταντζόγλειο και άγριο ξύλο με τα  ΜΑΤ (φωτο)

Μεγάλης έκτασης επεισόδια σημειώθηκαν στο Καυτανζόγλειο κατά την διάρκεια του αγώνα του Ηρακλή με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης μια μερίδα οπαδών του “γηραιού” εισέβαλλαν στο γήπεδο. Αρχικά, υπήρξαν συμπλοκές με τις αστυνομικές Αρχές στην είσοδο προς τις κερκίδες. Οι δυνάμεις των ΜΑΤ έκαναν χρήση κρότου λάμψης για να αποτρέψουν την είσοδό τους.

Τα επεισόδια όμως κλιμακώθηκαν με κάποιους οπαδούς να περνούν στο ταρτάν του σταδίου και να φτάνουν ακόμη και κοντά στους πάγκους των δύο ομάδων.

Υπήρξαν μάχες σώμα με σώμα των οπαδών με τους αστυνομικούς, με τους οπαδούς να χρησιμοποιούσαν ό,τι έβρισκαν μπροστά τους. Από τα επεισόδια υπήρξε ένας τραυματίας στον οποίο δόθηκαν οι πρώτες βοήθειες.

202114

201200

Κάποιοι από τους οπαδούς προσπάθησαν και κατάφεραν να ανέβουν σε κάποιες κερκίδες και να αποφύγουν την αστυνομία.

Τα επεισόδια, εντός του γηπέδου σταμάτησαν μετά από περίπου πέντε λεπτά από την δυναμική επέμβαση της αστυνομίας, ωστόσο συνεχίστηκαν και έξω από το γήπεδο.

201552

201651

Πάντως ο αγώνας τελικά συνεχίστηκε με νικητή ον Ηρακλή με 2-1. Ο ΠΑΣ Γιάνννα προηγήθηκε με τον Κοζορώνη στο 7’. Στη συνέχεια το παιχνίδι διεκόπη, αφού μπούκαραν στο ταρτάν κι έπαιξαν ξύλο με την Αστυνομία οπαδοί των γηπεδούχων. Αμέσως μετά την επανέναρξη του παιχνιδιού ο Περόνε (14’) έκανε το 1-1.

Το ματς ήταν ροντέο στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ήταν αυτή που χαμογέλασε στο φινάλε, γυρνώντας το παιχνίδι με γκολ του Αγγελόπουλου στο 89ο λεπτό.

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν

Δολοφονία Λυγγερίδη: Εγκληματική οργάνωση με 158 μέλη πίσω από την επίθεση στον αστυνομικό – 60 συλλήψεις