“Σκαρφάλωσε” στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ο Πανιώνιος

Διαβάστε σχετικά για Πανιώνιος, Ποδόσφαιρο,

“Σκαρφάλωσε” στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Super League, ο Πανιώνιος, μετά την εκτός έδρας νίκη του με 2-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική και “έφτασε” προσωρινά, την Ξάνθη που αγωνίζεται με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Ο Πανιώνιος στα πρώτα 20΄ είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στη συνέχεια ισορρόπησε ο Παναιτωλικός. Οι 22 ποδοσφαιριστές ωστόσο έκαναν πάρα πολλά λάθη, με αποτέλεσμα οι φάσεις να είναι ελάχιστες και φυσικά καμία να μην είναι άξια αναφοράς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ήταν σαφώς πιο πιεστικός κι έδειξε ότι θέλει να πετύχει το γκολ. Στο 56΄ μάλιστα έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά ο Κυριακίδης είπε όχι σε τετ α τετ με τον Ανσαριφάντ. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ για τους Νεοσμυρνιώτες. Υστερα από εκτέλεση φάουλ ο Τοσκάνης τροφοδότησε τον Μασούντ και αυτός από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1. Στο 74΄ ο Πανιώνιος κλείδωσε τη νίκη και πάλι από στημένη φάση. Υστερα από εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφτασε στον Μασούρα κι αυτός από κοντά έκανε το 0-2.

Στη συνέχεια δεν άλλαξε τίποτα και ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη που τον στέλνει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης (87′ Παπουτσογιαννόπουλος), Μάρκος Πάουλο, Μάκος, Κλέσιο, Φάρλεϊ Ρόσα (69′ Λουίς Ρότσα), Μουνιός, Μαρκόβσκι

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν (71′ Μασούρας), Μασούντ, Φούντας (89′ Καθάριος), Ανσαριφάρντ (83′ Σαββίδης)

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024

Ο Βασίλης Λάκης στο ΟΠΑΠ Game Time: «Το ματς της δεκαετίας για την Εθνική Ομάδα»

Αδιανόητο ξύλο στον αγώνα Τραμπζονσπόρ-Φενέρμπαχτσε μεταξύ ποδοσφαιριστών και οπαδών στο γήπεδο (βίντεο)