Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Άρης-ΠΑΟΚ 0-1 και μαζί στη δεύτερη θέση

Διαβάστε σχετικά για Άρης, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη του στη διαδικασία των Play Off, που τον έφερε στη δεύτερη θέση της κατάταξης μαζί με τον αντίπαλό του Άρη, σημείωσε ο ΠΑΟΚ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο φινάλε του πρώτου γύρου των αγώνων κατάταξης, χάρη στο γκολ του Στέφαν Σβαμπ από το 6ο μόλις λεπτό και παρά την αποβολή του Αμρ Ουάρντα στα τελευταία λεπτά.

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη, ουσιαστικά, ευκαιρία τους.

Ο Σβαμπ πέρασε την μπάλα στα δεξιά στον Κάρολ Σφιντέρσκι, αυτός κράτησε, έκανε τη διαγώνια πάσα και ο Αυστριακός που ακολούθησε, εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Εμάνουελ Σάκιτς «τσιμπώντας» την μπάλα κάτω από τα πόδια του Χουλιάν Κουέστα για το 0-1!

Το σκόρ αυτό έμεινε μέχρι το τέλος, παρά την αποβολή στο 86’ του Ουάρντα – που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς – με δύο κίτρινες μέσα σε δύο λεπτά και, κυρίως, χάρη στη σπουδαία επέμβαση του Πασχαλάκη στο πλασέ στην κίνηση του Μπερτόγλιο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σάκιτς (70’ Σούντγκρεν), Ρόουζ, Δεληζήσης, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο (58’ Ματίγια), Μπερτόγλιο, Ματέο (79’ Σίλβα), Μαντσίνι (58’ Γκάμα), Μάνος (79’ Μήτρογλου).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Κρέσπο (57’ Μιχαηλίδης), Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μπάμπα, Ροντρίγκο, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς (90’+3’ Κρμέντσικ), Ελ Καντουρί (71’ Ουάρντα), Σφιντέρσκι (72’ Τσιγγάρας).

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

Αδιανόητο ξύλο στον αγώνα Τραμπζονσπόρ-Φενέρμπαχτσε μεταξύ ποδοσφαιριστών και οπαδών στο γήπεδο (βίντεο)

Τι σημαίνουν για το ελληνικό ποδόσφαιρο οι μεγάλες προκρίσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ

Με Φενέρμπαχτσε ο Ολυμπιακός, με Μπριζ ο ΠΑΟΚ στα προημιτελικά του Conference League

Ο Άρης έριξε από την κορυφή των ΠΑΟΚ 1-0 μέσα στην Τούμπα

Μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού 3-1 τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης»