Euro 2016: Ιστορική νίκη της Β. Ιρλανδίας επί της Ουκρανίας (2-0)

Το τέρμα του Μακόλεϊ στο 49′ και αυτό του MακΓκι στις καθυστερήσαν ήταν… ιστορικά.

Έφεραν την πρώτη νίκη της Βορείου Ιρλανδίας σε EURO, καθώς κέρδισε με 2-0 την Ουκρανία στο Λιόν. Η Βόρεια Ιρλανδία πήρε μια νίκη που της δίνει ελπίδες πρόκρισης, ενώ ξεκίνησε το ματς δίχως το μεγάλο αστέρι της τον Λάφερτι.

Ο διαιτητής διέκοψε στο 57.07 ακριβώς το παιχνίδι διότι υπήρχε έντονη χαλαζόπτωση, αλλά μετά από 2-3 λεπτά άρχισε ξανά.

Νίκος Δένδιας σε Σία Αναγνωστοπούλου: Δεν υπάρχει μεταφορά οπλισμού στην Ουκρανία

Πούτιν: Οι ρωσικές δυνάμεις προελαύνουν σε όλη την Ουκρανία

Ο ΠΑΟΚ διέλυσε 4-1 τον Παναθηναϊκό και πάει για το πρωτάθλημα στο «Κλεάνθης Βικελίδης»

Ο Ολυμπιακός «εκτέλεσε» 2-0 την ΑΕΚ και την «γκρέμισε» από την κορυφή

Νίκος Δένδιας: Η Ελλάδα ΔΕΝ πρόκειται να παραχωρήσει μονομερώς Patriot ή S-300 στην Ουκρανία