Μουντιάλ: Ελβετία – Εκουαδόρ 2-1

Η Ελβετία έπαιξε με την «πλάτη στον τοίχο» για μεγάλο διάστημα του αγώνα, όμως με σκόρερ τους δύο παίκτες που πέρασαν στο παιχνίδι ως αλλαγή (Μεχμέντι, Σεφέροβιτς) νίκησε στο στάδιο «Γκαρίντσα» της Μπραζίλια, το Εκουαδόρ με 2-1 κι έκανε πρεμιέρα με το δεξί στον 5ο όμιλο του Μουντιάλ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τους νοτιοαμερικανούς προηγούμενους 1-0 χάρις στο γκολ του Ένερ Βαλάνσια στο 22ο λεπτό.

Η ισοφάριση ήρθε από τον Μεχμέντι στο 48΄, ο οποίος ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο αντί του Στόκερ».

Ο Χάρις Σεφέροβιτς, έγραψε το 2-1 σε αντεπίθεση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα της Ελβετίας.

Πογέτ: Τεράστια λύπη, οι παίκτες είναι συντετριμμένοι

Εθνική Ελλάδας: Η Γεωργία την απέκλεισε στα πέναλτι από του EURO 2024

Δολοφονήθηκε σε ηλικία 27 ετών η νεότερη δήμαρχος του Ισημερινού

Μάρσελ Ντέτλινγκ (Ελβετία): «Στην Ελβετία κυβερνά ο λαός και όχι οι γραφειοκράτες στις Βρυξέλλες»

Η Ελλάδα ισοπέδωσε το Καζακστάν (5-0) και πλησιάζει το όνειρο της συμμετοχής στα τελικά του EURO 2024