Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλΤουρκίαΚουρδιστάνΟυκρανίαΚορωνοϊός - ΚορονοϊόςΕνέργειαΤζιχαντιστές
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
info@tribune.gr

Η ΑΕΚ πήρε ισοπαλία με τη Ριέκα και ελπίζει

Διαβάστε σχετικά για ΑΕΚ, Ποδόσφαιρο,

Η ΑΕΚ, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Ριέκα στο ΟΑΚΑ για την 5η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του Europa League.

Η Ένωση βίωσε έναν εφιάλτη στο πρώτο ημίχρονο μένοντας πίσω με 0-2 από τα γκολ του Γκόργκον (8΄, 26΄), ενώ οι Κροάτες είχαν και δύο δοκάρια, αλλά με τον Αραούχο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και τον Χριστοδουλόπουλο στο 55΄ έσωσε το βαθμό και παραμένει φαβορί για τη δεύτερη θέση και την πρόκριση, την οποία θα διεκδικήσει στη Βιέννη από την Αούστρια, στις 7 Δεκεμβρίου.

Έπειτα και από τη νίκη της Μίλαν 5-1 κόντρα στην Αούστρια, η Ένωση χρειάζεται απλά να μην ηττηθεί στη Βιέννη για να περάσει στους 32 του Γιουρόπα.

Στο 89΄ ο Αραούχο είχε την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας του αγώνα, αλλά «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι.

Διαβάστε περισσότερα άρθρα

ΑΕΚ: Κέρδισε έδαφος για το πρωτάθλημα – Υπέταξε τον Παναθηναϊκό 3-0

Ολυμπιακός: Δυσκολεύει η υπόθεση τίτλος – Άφησε βαθμούς στο «Βικελίδης» 1-1 με τον Άρη

ΠΑΟΚ: Επώδυνη ισοπαλία (1-1) στη Λαμία

Μαρίνα Σάττι: Το «Ζάρι» challenge στο ΟΠΑΠ Game Time – Τι ομάδα είναι (βίντεο)

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ολυμπιακός: Οι νέοι του πήραν το UEFA Youth League με «τριάρα» στη Μίλαν